Kimyon

Kimyon, demir ve mineral bakımından oldukça zengin olan kimyonun kalp sağlığına, demir eksikliği anemisine iyi geldiği söylenmektedir.

Tüm bu faydaları konusunda yapılan çalışmaların sayısı yetersiz olmakla birlikte bazı araştırmalar, kimyonun sindirime yardımcı olduğu, kan şekeri seviyesini dengelediği yönünde sonuçlara sahiptir. 

Kimyon çayı aynı zamanda; soğuk algınlığı, bronşit, sinüzit gibi üst solunum yollarını etkileyen hastalıkların belirtilerini hafifletmek için kullanılmaktadır. Balgam söktürücüdür. Üst solunum yolu hastalıklarına karşı kullanılır. Kolik ve karın ağrısına iyi gelir. İdrar yolu enfeksiyonu tedavisine yardımcı olur. Demir eksikliği anemisi tedavisinde kullanılır. Uykusuzluğa iyi geldiği söylenmektedir. Böbrek ve karaciğeri temizler. Bilimsel bir araştırma olmamasına karşın geleneksel olarak astım tedavisinde kullanılır. Kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur. Kandaki şeker düzeyini dengeler. Sindirime yardımcı olur. Magnezyum ve demir mineralleri bakımından zengindir.

Tüm Kimyon çeşitleri en ucuz baharat fiyatları ile Aktar GenTR Türkiye'nin Online Aktarı ile siz müşterilerimizin ayağına geliyor.

Alışveriş sepetiniz boş!